Międzynarodowy Park Kulturowy Faktoria najlepszym produktem turystycznym województwa pomorskiego !!!

foto

Znamy już laureatów konkursu na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego.  Decyzją komisji, przedstawicieli środowiska turystycznego, jak i mediów regionalnych, główną nagrodę w Województwie Pomorskim zdobyła zlokalizowana na terenie Pruszcza Gdańskiego Faktoria  - zrekonstruowana osada handlowa z okresu wpływów rzymskich. W ocenie jurorów produkt ten łączy w sobie kilka funkcji. Z jednej strony doskonale nawiązuje do tradycji kupieckich, jak i bursztynowego szlaku handlowego, z drugiej bogata oferta kulturowa buduje wizerunek miasta, jako nowoczesnego i ekspansywnie rozwijającego się ośrodka.

wiecej

Workshop Kaliningrad - zaproszenie

Zapraszamy na kolejny workshop do Kaliningradu, który odbędzie się w dniu 13 października 2012. Wprowadzenie małego ruchu granicznego pomiędzy regionem pomorskim, a Obwodem Kaliningradzkim sprzyjać będzie stale rosnącemu zainteresowaniu ofertą turystyczną Polski, jak również mamy nadzieję, iż przełoży się na wzrost przyjazdów mieszkańców Rosji do Województwa Pomorskiego.

 

wiecej

Ruszyła rekrutacja na bezpłatne szkolenia marketingowe

foto

Polska Organizacja Turystyczna wspólnie z firmami  Ecorys Polska i Inspiros Consulting Group zapraszają na drugą edycję cyklu ogólnopolskich szkoleń marketingowych, dzięki którym zdobędą Państwo praktyczną wiedzę z zakresu najpopularniejszych narzędzi promocyjnych  i PR. Szkolenia poruszą zagadnienia dotyczące m.in. e-marketingu, media relations (z wyłączeniem e-media relations, któremu poświęcone jest osobne szkolenie), współpracy z agencjami reklamowymi, badań marketingowych w turystyce, tworzenia systemu informacji turystycznej w gminie i regionie, możliwości pozyskiwania do gminy/regionu inwestycji wpływających na zwiększenie jej atrakcyjności turystyczne.
 

wiecej

Goście z Indii w Trójmieście

Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała wizytę dziennikarzy i touroperatorów z Indii po Polsce. Z przyjemnością zajęliśmy się egzotycznymi gośćmi w Trójmieście. Mieliśmy tylko jeden dzień aby jak najlepiej przedstawić gościom piękno naszego Trójmiasta.  6 dziennikarzy odwiedziło  nas 11 sierpnia  , a 11 touroperatorów 13 sierpnia. Goście pochodzili z różnych zakątków Indii: z Kalkuty, New Dehli i  Mumbaiu.

wiecej

Szwedzkie Reality Show

W połowie lipca mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawym i inspirującym doświadczeniu. Odwiedziła nas szwedzka telewizja Meter Television kręcąca reality show, którego tematem przewodnim jest szukanie męża dla samotnej mamy. Telewizja postanowiła wykorzystać romantyczny potencjał Sopotu i Gdańska i nakręcić tu finałowe odcinki show. Ze względu na obecność dzieci głównej bohaterki zdjęcia były kręcone w atrakcyjnych dla nich miejscach. Ekipa odwiedziła oliwskie ZOO, gdańską fabrykę cukierków Ciu Ciu , gdzie dzieci  nie tylko przyglądały się jak wyrabia się cukierki  ale mogły również wykonać swoje autorskie słodycze. Bardzo miło wspominały wizytę w pełnym atrakcji Malborskim Dino Parku.

wiecej

Wizyta szwedzkiej dziennikarki

foto

W dniach 4-10 lipca odwiedziła Polskę dziennikarka Pani Magda Mecweld pisząca artykuły o podróżach do prasy szwedzkiej, w tym min. do największego dziennika w kraju naszych północnych sąsiadów - Svenska Dagbladet.  . Pobyt na Pomorzu - od Chojnic poprzez Bory Tucholskie, Szwajcarię Kaszubską, Północne Kaszuby, Mierzeję Wiślaną i Pobrzeże Słowińskie – zrobił na niej ogromne wrażenie.

wiecej

Wizyty studyjne do czerwca 2012

Ze względu na Mistrzostwa UEFA EURO 2012 zainteresowanie dziennikarzy , którzy przyjechali w pierwszej połowie bieżącego roku, było ukierunkowane właśnie na to wydarzenie. Do czerwca 2012 odbyły się 23 wizyty w czasie których gościliśmy 128 dziennikarzy. 14 wizyt było ściśle związanych z nadchodzącymi Mistrzostwami  Europy w Piłce nożnej. Nasz region cieszył się dużym zainteresowaniem mediów Hiszpańskich , Irlandzkich i Niemieckich, oczywiście ze względu na to iż drużyny narodowe tych krajów na swoją bazę pobytową wybrały hotele z naszego regionu: Hotel Mistral i ośrodek sportowo-rekraacyjny w Gniewinie, Hotel Sheraton i Dwór Oliwski.

wiecej